LUDOWY KLUB SPORTOWY "Tęcza Piekary"

Od 1947r działa Ludowy Klub Sportowy "Tęcza Piekary".

Klub powstał jako pierwszy w gminie Liszki. Początkowo boisko wyznaczono na łąkach nadwiślanych (międzywalu) a jego granice obłożono oponami samochodowymi. Jako że wylewy rzeki Wisły wciąż boisko zalewały, zostało przeniesione do centrum wsi, koło remizy OSP. Nowe boisko powstało w 2003r.

Obiekt posiada trybuny z 200 miejscami, budki dla zawodników rezerwowych i parking. Szatnia powstała w 2014r w zaadaptowanych pomieszczeniach w budynku remizy OSP.

Trzy lata temu LKS Tęcz Piekary świętowała jubileusz 70-lecia. Obchody stały się okazją do licznych wspomnień oraz podsumowań dokonanych klubu. Przypomniano nazwiska byłych i obecnych piłkarzy oraz działaczy ważnych dla rozwoju tego Klubu.

W imieniu mieszkańców sołectwa składamy najserdeczniejsze GRATULACJE za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania i promocji sportu na terenie sołectwa Piekary oraz za pełną zaangażowania pracę i trud wychowawczy włożony w rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. DZIĘKUJEMY!

To co widzisz zależy od tego skąd patrzysz

PIEKARY LISZKI KRAKÓW PIEKARY LISZKI KRAKÓW PIEKARY LISZKI KRAKÓW PIEKARY LISZKI KRAKÓWPIEKARY LISZKI KRAKÓW PIEKARY LISZKI KRAKÓWPIEKARY LISZKI KRAKÓW
Copyright © Vivamus 2018-2021. All rights reserved